Slovenský tím na olympiáde najväčšou katastrofou.

Autor: Karol Janko | 13.2.2014 o 16:17 | (upravené 13.2.2014 o 23:07) Karma článku: 11,19 | Prečítané:  2590x

Po dnešnom vytriezvení v hokeji je dúfam už každému jasné na čom sme. Veľké oči mnohých celebrít a redaktorov či televíznych moderátorov odrezaných od reality nám dali dôkaz o zlom smerovaní vo všetkých sférach spoločnosti, ako mediálnej tak politickej a ekonomickej.  Kto alebo čo môže za tento debakel si skúsme jemne osvetliť.

 

 

Napriek našej histórii musím konštatovať, že to, čo predvádza naša výprava na olympijských hrách je neskutočnou hanbou. Kde sú korene tejto traumy? To, čo sme videli aj dnes pri hre s USA, ktoré sme ešte kedysi považovali za slabší tím, bola národná hanba.

Časy sa menia a USA získali veľké sebavedomie, ako aj iné západné tímy, napr. Nemecko (na MS), Švajčiarsko, Rakúsko a krajiny strednej a východnej Európy zase stali menejcennými zásobárňami lacnej pracovnej sily.

Problémom je aj vysielanie hokeja ako národného športu na komerčnej televízii, ktorú vlastní Američan. Kopa reklám, na ktoré sme nie zvyknutí pri športe vytáčala celkom určite množstvo divákov. Ja osobne som sa ani na to nedal, aby som to pozeral celé, túto tragikomédiu, ktorej cieľom pre Markízu je len zisk na neskutočne hlúpych reklamách a za veľmi privysokú cenu: obetovanie olympijských hier, najmä myšlienku olympijzmu a hokeja.

Zamyslel som sa aj prečo nekúpili práva RTVS, no zatiaľ som na to neprišiel. BOLA TO CHYBA, a za chyby sa platí, vážení...Navyše moderátori Markízy sú ľudia neznámi, neadekvátni, čo sa týka praxe. Táto televízia teda zapredala náš národný šport komerčným záujmom, ale s tým sa už teraz nedá nič robiť.

Úpadok slovenského športu je aj v mimoriadne zlom financovaní štátom. Slabou podporou celej základne športovcov, ktorí sa pripravujú, ale aj neskoršie pri ich profesionálnych výstupoch. Zlé podmienky... a viem o čom vravím, vyprával som sa ako redaktor s mnohými športovkyňami, trénermi a majteľmi klubov a podobne. Napríklad majsterka sveta, 8 násobná, v pretláčaní rukou, trénuje v plesnivej pivnici v kultúrnom dome v Senci. Lucia Debnárová. Maximálne, čo jej dal premiér 600 euro. Trapné bolo aj vyhlásenie Lajčáka o tom, že "prepáč" Nasťa, za niekoho, kto ju ohováral. No, nebyť tejto skvelej športovkyni, SR nemá žiadnu medailu. A ohovárali ju práve spojenci Smeru...

Predpokladám, že to, čo predvádzali určité nenávistné osoby na adresu Nasti je jasným dôkazom toho, že Slovensko si už žiadnu ďalšiu medailu nezaslúži.

Táto vláda nijako výrazne nezlepšila situáciu v športe, skôr napak. Smer ako ľavicová strana zradila všetkých svojich voličov, už len tým, že nie je ľavicová. Je to vyhorené pravicové palivo, ktoré už len poklonkuje záujmom vyššej oligarchie a najvyššej elity v západnej Európe, pričom sa vzdala táto strana všetkých svojich ideálov, a čo je horšie aj sľubov.

 

Problém je aj v spoločnosti, ktorá má často vysoké túžby, a potom vždy príde pád.  Často k tomu prispejú populárne komerčné médiá a rôzne namyslené vyhlásenia moderátorov o tom akí sme dobrí, určite vyhráme a podobne. Preto teraz vyznie veľmi sarkasticky vyhlásenie o najkrajšej prilbe nášho brankára, ale na čo je pekná prilba či "brnenie", keď nevedia hrať lepšie a dostávajú gól za gólom.

No, aj systém kapitalizmu tomu dosť napomáha a vzťahy medzi ľuďmi. Tie sú pokryvené do obludných rozmerov, ako aj vzťahy v rodinách, kde hlavnú úlohu hra honba za majetkami na úkor ostaných.

Ďalším dôsledkom našej hanby na olympiáde v hokeji je aj nenominácia určitých hráčov. Nemáme tam skoro žiadnych útočníkov, len obrancov, čo patrí na vrub trénera a nezáujmu hráčov hrať za svoju vlasť.

Pýcha vždy predchádza pád, a na to vždy zabúdame akosi. Neustále zosmiešňovanie Rusov sa tiež pod to podpidusuje ľuďmi bez štipky pokory. Najlepšie je nikdy nič neočakávať a tvrdo pracovať, petože bez práce nie sú koláče. Slabá motivácia hráčov hrať za SR má teda množstvo príčin.

 

Takže zabudnime na medaily v hokeji a vážme si aspoň tú najkrajšiu od Nasti. Nasťa: ďakujeme Ti. Si skromná, slušná, máš usporiadané vzťahy v rodine, a my vieme prečo sa nám odvďačuješ.

Neberte šport vážne. Život nie je o ňom. Proste si len povedať: život je taký...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Deti dospievajú neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť. Ľudstvo si to môže dovoliť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?